Aktuality

V téhle části, bychom Vás rádi informovali o všem, co se právě v tuto chvíli odehrává, jaké přípravy se chystají, a vůbec vše, co se děje okolo našeho zemědělství.

Sezóna 2014

Vypadá to dobře, zorali jsme sebe i sousedy a nějaký plácek to bude. Tepla je letos nějak moc, tak to snad vypadá, že začneme dříve :-)

27. květen

První bedýnky rozvezeny. Přijímám objednávky! Kdo pozdě chodí.....

Tak bohužel, jak se říká: Člověk míní, Bůh mění. Nevyšlo to se statkem, tak jsme nuceni se uchýlit zpět na Moravu. Doufám, že se podaří získat větší kus půdy pro naše plány. Zatím obděláme ten kousek, co je k dispozici. Letos bude odpočinkový a připravíme se na příští rok.

Sezóna 2012

leden

Asi největší novinkou v tomto roce je možnost koupě velkého hospodářského stavení včetně přilehlých pozemků o rozloze asi 5 hektarů. Konečně se naplňuje můj sen, který se mi v hlavě rodí již pěkně dlouhou dobu. Řekl bych to asi tak, že vše je již vytvořené, jen čas nás od toho dělí. Takže čas pokročil, a my jsme o krůček dál k našemu vysněnému cíli.

Sezóna 2011

...až listopad

Hektické sklízení a rozvoz bedýnek, a díky teplému počasí protahuji sezónu až do Vánoc.

12. červenec

Nestíhám, sklízím, pleju, sázím a potím se... Nové fotky můžete vidět na Facebooku, s webem si budu hrát až v zimě.

10.červen

Nadešel čas rozvozů prvních bedýnek a nákupů přímo ze dvora, protože již je z čeho vybírat: brokolice, pekingské zelí, kedlubny, saláty, ředkvičky, cibulka, mangold, ranné zelí a kapusta. Kdo má zájem, ať volá!!!

1. květen

Tak jsem se na měsíc odmlčel, protože opravdu začal maratón. Ale všechno roste podle plánu. Hned, jak najdu chvilku, tak přidám nové fotky. Myslím, že tak za 3 týdny by mohla být nějaká zeleninka! Asi saláty, kedlubny, ředkvičky, pekingské zelí a když si pospíší, tak i brokolice.

26. březen

Nadešla nejpříznivější doba na stavbu plotu, a to při ubývajícím měsíci v Kozorohu, protože kůly zatlučené do země velice dobře drží. Tak jsme nemeškali, a výsledek můžete shlédnout ve fotogalerii.

25. březen

Podařilo se mi vyset veškerou rannou zeleninu přímo do země, tak teď už jen aby zapršelo.

21. březen

Tak nám to jaro začalo a s ním i trošku toho pěkného počasíčka. Ale nejdůležitější je, že máme na poli VODU!!! A hned celou studnu a jen pro nás. Neuvěřitelné se začíná stávat skutečností. Stačilo se jen skamarádit ze sousedy a udělat pěkný dojem. Ještě musím zjistit jakou kapacitu studna má, abych ji nevycucnul a nebyl na suchu. Ale doufám, že to bude OK.

16. březen

Zkusil jsem si traktůrek v praxi. Mé počínání bylo zprvu trochu neohrabané, ale to bude chtít jen praxi a ono to půjde. Hrách jsem stihnul zasít před příchodem deště, což mi udělalo radost.

10. březen

Dost se oteplilo, asi je tady jaro. Přesto stále v noci topím, hlavně kvůli paprikám a rajčatům, které jsem vysel nedávno. Jinak doopravuji traktůrek, dělám pořádek a plánuji, jak to zvládnout, aby se vše vydařilo.

23. únor

Mrazy jsou nesnesitelné, ale přesto jsem velice spokojen, protože zorané políčko krásně promrzne. Ale mám strach o sazeničky ve skleníku. Zatím se vše daří a teploty nad ránem neklesnou pod 5°C. Přes den okolo 18°C. Teď alespoň svítí přes den sluníčko.

Tak intenzivně jsem meditoval o něčem na topení, až mi kamarád nabídnul, jestli nechci uhlí zadarmo, že se někdo stěhuje a chce se ho zbavit. Tak to je něco pro mě. Hned jsem to naložil a přijel domů s plným vozíkem uhelných briket jenž mají vysokou výhřevnost a stojí asi 460 Kč/q. Takže tomu říkám LUXUS! Dnes zkouším, co to v tom skleníku udělá. Snad se mi z toho kamna nerosvítí. Uvidíme...

20. únor

Úspěšný den. Vše šlo jako po másle. Motor je za den výměněný, a to jsem myslel, že se s ním budu prát alespoň týden. Všechno  pasovalo, jak má, nic jsem nemusel složitě předělávat a ještě jsem ho večer nakopl. Paráda, jenom bublá.

19. únor

Traktůrek dostal nový motor, protože starý se mi moc nepozdával, tak celý víkend strávím jeho výměnou. Naštěstí mě práce tohoto typu baví, tak alespoň si od té hlíny dám trošku pauzu.

16. únor

Zažehl jsem oheň v kamínkách a budu topit, ať mi sazeničky nenastydnou.

15. únor

Dle lunárního kalendáře nadešel nejpříhodnější čas pro výsev rané zeleniny, tak jsem neváhal a vyséval až do půlnoci.

11. února

Už mě nebavilo čekat a doufat, až se místní "nučičák" vzbudí ze zimního spánku, a možná někdy v daleké budoucnosti mi políčko zorá, tak jsem to zkusil u jiného, a vida! Byla to dobrá volba. Máme zoráno!!! (viz fotogalerie)

10. února

Zjistil jsem, že lidé jsou od přírody velice líní a jak je někdo nebo něco "nekope do zadku", tak nehnou ani prstem. Realizuji to s domlouváním orby a také při objednávání osiva. Kdybych neprovolal spoustu peněz za telefon, tak nikdy orat nebudu a semínka by snad ležela nachystána na stole u nejmenované firmy ještě do příštího roku. Tak jsem to trošku popohnal a snad už je budu mít, protože podle lunárního kalendáře je nejlepší čas sít 15. a 16. února.

9. února

Tak se mi konečně podařilo přivést kamaráda, který je odborník na opravy zemědělských strojů a společně jsme prošli můj malý traktůrek doslova šroubek po šroubku. Byl opravdu velice zanedbaný!! Ale dáme ho do pořádku, ať je na sezónu připravený.

7. února

Jen tak jsem prohlížel na netu inzeráty a co se nestalo..., krásná cisternička na kolečkách a dokonce se samostatným čerpadlem byla k prodeji. Tak jsem neváhal a i přes malé protesty mé ženy ji koupil. Protože voda je základ života!!!

2. února

Měl jsem úspěsný den. Nejdříve moje žena našla doma ve skříni zapomenutých 3900,- Kč, což přišlo k duhu, neboť jsem hned sehnal zeminu na výsev, plný vozík a za babku, a potom jsem domluvil také hnůj, který mi přivezli ještě dnes. No, není ho málo. Asi 25m3, což mi spravilo náladu. Ale já nejsem nikdy spokojen, tak ještě domlouvám kravskou moč, ať mají ty rostlinky taky radost. Tak uvidíme...
Můžete se podívat na web, přidávám nové fotky.

26. leden

Už mám naplánován výsev v únoru podle lunárního kalendáře.

25.leden

Skleníček je skoro hotový, už jen pár dodělávek, nainstalovat kamínka a sejeme....

19. leden

Tak jsem konečně sehnal oráče, který mi to políčko pěkně obrátí. Je to jeden místní "nučičák", docela fajn chlap, asi s ním navážu bližší kontakt. To se může vždycky hodit...

Docela pokročila stavba skleníku (viz. fotogalerie)

16. leden

Semínka jsou objednány a teď bojuji se skleníkem, lépe řečeno se skly. Tři byly rozbité už když jsem ho koupil, a dnes rozbíjím čtvrté. Takže jsem se naštval, sedím u inzerátů a kupuji polykarbonát. Ještě nevím za co, ale snad něco vymyslím.

8. leden

Začínám přemýšlet, co vlastně budu pěstovat a pracuji na objednávce osiva.

5. leden

Tak jsem si splnil svůj dlouholetý sen a koupil malotraktor, který nám snad trošičku usnadní naše snažení. Pravda, vůl to není, ale pro začátek docela dobrý.